Pravac Venecija

Autor: Licia Grohovac, 25. 5. 2023.

Ove godine učenici talijanskog jezika 8. svibnja imali su priliku posjetiti Veneciju zajedno s učenicima OŠ Vežica. Putovanje je započelo vrlo rano, već u 5 i 30 svi smo morali biti kod Doma kulture. Kasnije su nam se pridružili Vežičani te smo skupa proveli 5 sati puta.

Prvo odredište je bilo Punta Sabbioni, otkud smo se vozili vaporettom do Venecije. Došli smo u Veneciju, a tamo nas je, naravno, dočekala velika gužva. Na Trgu sv. Marka krenuli smo razgledavati uz stručno vodstvo gđe Nade. Ona nam je pokazala neke od najpoznatijih znamenitosti Venecije od Bazilike sv. Marka, Duždeve palače, Mosta uzdaha, Ponte di Rialta pa sve do najsitnijih činjenica i legendi. Nakon sat vremena s gospođom Nadom imali smo slobodno vrijeme. Tada smo mogli kupiti suvenire, sladoled, palačinke i još malo bolje razgledati Canal Grande. Čim smo završili sa slobodnim vremenom, brzim korakom vratili smo se na vaporetto i krenuli prema manjem otočiću imena Murano. Na Muranu se nismo dugo zadržali, ali smo imali priliku vidjeli profesionalnu izradu muranskog stakla i kupiti pokoji suvenir. Posljednja destinacija je bila Burano, otočić poznat po čipki, šarenim kućama i kosom tornju. Gotovo sve vrijeme na Buranu smo imali slobodno za šetnju. Ubrzo smo se vratili na vaporetto i vratili se kući oko 22 sata. Ovaj izlet nikad nećemo zaboraviti!

PIŠE: Karmen Crnković, 8. b