Škola u prirodi (18. - 21.travnja 2023.)

Autor: Licia Grohovac, 25. 5. 2023.

Učenici trećeg i četvrtog razreda OŠ Kraljevica i PŠ Šmrika i PŠ Križišće boravili su u školi u prirodi u Hrvatskom zagorju. Krenuli su na put autobusom 18.travnja 2023. u 8 sati ujutro.

Putem su pjevali i bilježili naselja kroz koja su prolazili. Stali su u Zagrebu i posjetili MiniPolis. Tamo su mogli postati što god žele. Zabavljali su se u ulozi vatrogasaca, policajaca, veterinara, liječnika, policajca, pilota, stjuardesa, kuhara, mehaničara, pjevača... Nakon toga su se još malo vozili i stigli u hotel, odnosno Tuheljske toplice. Tek tada je krenula prava zabava. Smjestili su se u sobe, raspremili se i ubrzo su bili spremni za bazene. Na bazenima su bili par sati i puno su se zabavljali. Nakon toga su otišli na večeru gdje su mogli birati što će za večeru. Poslije večere malo su se družili po sobama. Toliko su se šalili, smijali i pričali da ujutro neki nisu imali glasa. Drugi dan, nakon doručka posjetili su Gupčev kraj, Donju Stubicu i dvorac Oršić. Tamo su upoznali život Matije Gupca i događaje vezane uz Seljačku bunu 1573. godine. Slušali su legende, razgledavali i sudjelovali u radionicama. Nakon toga su krenuli u Park znanosti u Oroslavje gdje im je bilo jako zanimljivo i zabavno. Učenici su se podijelili u grupe i u radionicama izradili njihaljke za loptice. Saznali su da u tom parku svoje stanište ima i trudna vjeverica. Nakon Parka znanosti otišli su na OPG gdje su ručali meso i krumpir. Bilo im je fino. Poslije toga slikali su se pored aviona pilota Rudolfa Perešina. Kada su se vratili u hotel, otišli su na bazene, večerali su, rješavali listiće, a potom otišli u hotelski disco klub. Treći dan su išli u Krapinu, u posjet Muzeju krapinskih neandertalaca gdje su upoznati s načinom života i izgledom pračovjeka. Prije samog razgledavanja muzeja pogledali su video koji im je pokazao kako su neandertalci živjeli pa su tek onda išli razgledati muzej. Vidjeli su najpoznatiju lubanju, lubanju C. Vidjeli su i kako se Zemlja stvorila te kosti bebe T-Rexa. Mogli su se usporediti s neandertalcima i vidjeti kako su neandertalci bili drugačiji od današnjih ljudi. Toga dana ručak je bio organiziran na selu. Tamo su vidjeli razne životinje i prekrasne vinograde. Po povratku u hotel otišli su na bazene gdje su bile organizirane igre. Bili su podijeljeni u dva tima. Kapetani ekipa držali su kante u koje su članovi ekipe trebali ulijevati vodu koristeći spužve, čaše...Nakon igre krenuli su u šetnju Tuheljom. Penjali su se strmom cestom na vrh brežuljka s kojeg se moglo vidjeti cijelo mjesto,  susjedni brežuljci i vinogradi. Po povratku u hotel, otišli su na večeru pa na noćno kupanje. Povratak u sobe nekima je poslužio za trač party, nekima za pidžama party, drugima za običan party, igranje društvenih igara i rješavanje listića sa zadatcima. Nakon zabave u sobama pakirali su se za odlazak kući. Četvrti dan, 21.travnja 2023. išli u su Mariju Bistricu. Tamo su razgledavali svetište i izrađivali licitarska srca. Svatko je ukrasio svoje licitarsko srce. Poslije toga su krenuli na ručak pa u razgledavanje Zagreba. Konačno su krenuli kući. U autobusu su cijelim putem pjevali. Imali su disco koji je bio čak i bolji od pravog.

Kasno navečer su se vratili u Kraljevicu i dočekali su ih roditelji. Bili su jako sretni što vide svoje roditelje i svoju braću. Sretni i zadovoljni otišli su svojim kućama.

Napisali učenici 3. b razreda:
Michael Gabrić, Gea Močilac i Noemi Zoričić