Čakavčići pul Ronjgi

Autor: Licia Grohovac, 4. 4. 2023.

Ovo je leto objavljena 28. knjiga Čakavčići pul Ronjgi.

Već  dvajset i pet let učenici naše škole, kih potiču njihovi mentori, pišu na čakavski  i rišu pa svoje radove šalju va Ronjgi.

Ovo leto 1. mesto osvojil je  Matija Palfi za pjesmicu KAP, a 2. mesto Eni Rešetar za pjesmicu Ura.
Pjesma Šparuge, Korine Montanari Knez va užen je izboru. To je va  kategoriji od 1. do 4. razreda. Ma ni to se, pisali su i: Antonio Franko, Patrik Depeder, Mia Mandekić, Mia Babić, Lina Rešetar i Lana Burić.
Mentori z naše škole bili su nastavnici: Mira Biondić, Bojana Kružić, Dejan Tijan i Sanda Đanović.
Si skupa smo veseli ča su naši radovi objavljeni i ča je ime naše škole već po 25. put va knjigami  zapisano.

Ravnatelj, profesor Davor Juriša, nas je pohvalil i rekal da i dalje štimamo svoj čakavski, neka pišemo i rišemo aš da smo va tomu dobri. Obećali smo da ćemo, a on nas je pozval na kolače i sok va njegovu kancelariju.

Osim nas va matičnoj školi, pisali su, risali i slali na natječaj svoji radi i dica z Područne škole Šmrika.
Dominik Arbanas, Matija Burić, Gabriel Grubišić, Natali Vidas i Matea Burić z učiteljicun Anami Rubeša Ljubisavljević svoju promociju knjige imeli su va Šmriki.
Ravnatelj je i njih pohvalil i počastil.

Si smo se osjećali jako važno pa ćemo se potrudit da i drugo leto naše besede  i crteži budu objavljeni va  29. knjigi Čakavčići pul Ronjgi.

Mia Babić, 5.b