Ovdje možete pronaći korisne informacije o radu škole, školskim aktivnostima i radove naših učenika.

Djevojke nastavljaju s odličnim sportskim rezultatima!

Autor: Licia Grohovac, 31. 3. 2023.

Piše: Matea Jurić, 8.a

ŽUPANIJSKO NATJECANJE U FUTSALU

28. ožujka 2023. učenice 7. i 8. razreda predstavljali su našu školu na Županijskom natjecanju u futsalu koje se održalo u Domu sportova u Delnicama. Osim njih na natjecanju su sudjelovale i Osnovna škola Srdoči, Osnovna Škola Škurinje i Osnovna škola Čabar.

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ ODBOJKE

Nakon odličnog školskog uspjeha učenice 7. i 8. razreda kvalificirale su se na Županijsko natjecanje u ženskoj odbojci koje je održano u srijedu, 15. veljače u Dvorani Mladosti.

Prvu utakmicu igrali su protiv OŠ Škurinje, koja je odlučivala o tome hoće li se cure boriti za 3. i 4. ili za 1. i 2. mjesto. Prije utakmice ekipa je uz voditelja, profesora Domagoja Jembriha smislila odličnu taktiku razvijanja napada i s takvom idejom krenula u utakmicu. Utakmica je krenula vrlo dinamično sa tri pogotka Rebeke Sotošek u prve tri minute, te su djevojke odmah prešle u vodstvo. Tijekom cijele utakmice djevojke su se odlično držale razrađene taktike te međusobnom suradnjom, komunikacijom i uz savjete voditelja i kapetana ekipe postigle još četiri gola. Lara Kostelić postigla je jedan gol, dok su Jana Juretić i Andrea Matošić postigle dva pogotka sa odličnim asistencijama lijevih i desnih krila. Cijela utakmica odigrala se bez ijednog udarca na naš gol, što je na kraju rezultiralo našom pobjedom 8:0.

Finalna utakmica igrala se protiv OŠ Srdoči koji su pobijedili OŠ Čabar te se kvalificirali u finale. Odličnom pobjedom prethodne utakmice, motivirano i hrabro djevojke su bile spremne izboriti odlazak na Državno natjecanje iz futsala. Utakmica je krenula snažnim napadima dobro uigranih učenica OŠ Srdoča koje su do završetka prvog poluvremena postigle šest golova. Tijekom drugog poluvremena donesene su nove taktike sa kojima su naše učenice uz veliku pomoć obrambenih igrača Dore Čarije i Eme Hajdinić uspjele pružiti otpor protivnicima. Uz dobru igru te nekoliko pogrešaka naših učenica, djevojke OŠ Srdoča do kraja su postigle još tri pogotka. Za kraj, u zadnje dvije minute utakmice uz asistenciju Lare Kostelić, Andrea Matošić postigla je još jedan pogodak koji je rezultirao pobjedom OŠ Srdoči 9:1. Na kraju utakmice velike pohvale idu golmanici Stelli Sedlić koja je nevjerojatnim obranama obranila niz golova u finalnoj utakmici.

Iako se učenice naše škole nisu uspjele plasirati na Državno natjecanje osvojile su odlično 2. mjesto te su pokazale izniman trud uz odličnu igru, međusobnu komunikaciju i suradnju. Velike pohvale idu voditelju kao i svim učenicima koje su predstavljale školu i donijele odličan uspjeh. Vjerujemo kako će se uz dodatno iskustvo od ove godine djevojke okušati opet sljedeće godine i ostvariti još bolji uspjeh!

U prvoj utakmici igrale su protiv učenica iz Kostrene. Kostrena je bila veliki favorit pa ih je pobijedila 2:0 u setovima. Prvi set završio je 25:1 , a drugi 25:12. U prvom setu jedini poen našoj ekipi donijela je Dora Bobuš, dok je u drugom setu najistaknutija igračica bila Stella Sedlić. Uz savjete trenerice ŽOK Victorie, Tanje Kocijan i voditelja ekipe, profesora Domagoja Jembriha u drugoj utakmici djevojke su se popravile te spremnije i hrabrije ušle u utakmicu sa Osnovnom školom Čavle. Utakmica je krenula vodstvom protivnika koje u početku nije prelazilo 3 poena. Odličnom igrom, međusobnom komunikacijom i suradnjom cure su pružile odličan otpor Osnovnoj školi Čavle. Na kraju su učenice suprotne škole preokrenule utakmicu vodstvom od 8 poena razlike, što je rezultiralo njihovom konačnom pobjedom 20:25. Drugi set je počeo izjednačeno, sve dok protivničke učenice nisu preokrenule situaciju i donijele prednost 11:16. Do kraja se utakmica gusto vodila te je svaki poen bio ključan. Uz sav trud učenica naše škole drugi set rezultirao je pobjedom osnovne škole Čavle 18:25. Najistaknutije igračice utakmice bile su Dora Bobuš i Andrea Matošić sa 6 poena i Iva Bajčić sa 8 poena.

Velike pohvale svim učenicama koje su sudjelovale na Županijskom natjecanju, kao i trenerici Tanji Kocijan i profesoru Domagoju Jembrihu bez kojih ovakav uspjeh ne bi bio moguć. Nadamo se kako će se sljedeće godine ponovno okušati u ženskoj odbojci te postići još bolje rezultate.