Nastavljen pobjednički niz djevojaka

Autor: Licia Grohovac, 1. 2. 2023.

Nakon velikog uspjeha djevojaka u plesu gdje su osvojile sva odličja ( 1., 2. i 3. mjesto) te se plasirale na državno natjecanje u Poreču koje će se održati 7.2. i 8.2., odbojkašice su nas razveselile i svojim rezultatom gdje su kao pobjednice skupine osigurale polufinale županijskog natjecanja van grada Rijeke!

U našoj skupini obje ekipe su bile sa Krka, a pošto je ekipa  Malinska-Dubašnica odustala, pobjednik skupine se odlučivao u utakmici OŠ Kraljevica i OŠ Fran Krsto Frankopan.

Djevojke su odlučno ušle u utakmicu i napravile veliku razliku u prvom setu koje su  osvojile rezultatom 25:13.

Drugi set je bio dramatičan, gdje su djevojke posustale i gubile u nekoliko navrata  po 8 poena razlike. Nakon timeouta i mentalnog „reseta“, djevojke su uspjele nadoknaditi razliku i stići na 23:23.

Odlučujuć poen u kojem su djevojke obranile svoj poen akrobatskim bacanjem Stelle Sedlić i uspješnim organiziranim napadom tehničarke Petre Kocijan i smečerice Ive Bajčić, utakmica je otišla u smjeru naših djevojaka te su završnim poenom na 25:23 uspjele ostvariti pobjedu.

Veliki kolektivni uspjeh svih djevojaka ostvaren je timskim radom gdje je svaka igračica pridonijela svojim angažmanom, a posebno su se u utakmici istaknule Petra Kocijan kao tehničar, Stella Sedlić kao libero te glavne pucačice ekipe Dora Bobuš ( 9 poena) i Iva Bajčić  (15 poena).

Čekamo ždrijeb polufinala županijskog natjecanja van grada Rijeke, a pobjednik polufinala, osim što ulazi u finale gdje će se boriti za najboljeg u županiji van grada Rijeke, ostvaruje plasman na završni turnir (završnih četiri ekipe/final four) gdje će se finalisti grada Rijeke i finalisti van grada Rijeke boriti za plasman na državno natjecanje odnosno pobjednike PGŽ-a.

Za ovaj veliki školski uspjeh, velike zasluge idu i trenerici ŽOK Victoria Tanji Kocijan, koja djevojke trenira već pola godine u novoosnovanom klubu te je u ovom kratkom vremenu osim kluba ujedno i škola doživjela veliki uspjeh te time i promociju odbojke u gradu.

Želimo svu sreću djevojkama dalje na natjecanju, a posebno u polufinalu jer finale daje ulaznicu za završni turnir.

Voditelj: Domagoj Jembrih