STEAM dan u OŠ Kraljevica

Autor: Licia Grohovac, 16. 12. 2022.

Zajednica tehničke kulture Primorsko – goranske županija u suradnji s Zajednicom tehničke kulture grada Kraljevice održala je radionice iz područja tehničke kulture u Osnovnoj školi Kraljevica, koja je ujedno bila i suorganizator, odnosno domaćin STEAM DAN u školi.

Kroz zabavno edukativne radionice na kojima su sudjelovali svi učenici od petog do osmog razreda i dvije grupe u produženom boravku izrađivali su origami koje su povezali sa osnovnim fizikalnim pojmovima (voditelj Sanjin Rukober), upoznali se sa pravilima fotografiranja kao pravilima kompozicije, zlatnog reza te pravilu trećine (voditelj Alan Crnković), dok su na radionici iz programiranja izrađivali digitalnu čestitke "Od mene za tebe" u programskom jeziku Scratch kojom su obilježili Svjetski dan pozdrava (voditeljica Licia Grohovac). Također, na matematičkim radionicama su učenici slagali tangrami. (voditeljice Irena Mastrović i Doris Palfi.)

Radionice je posjetila predsjednica Zajednice tehničke kulture Primorsko – goranske županije, Ružica Kamenjašević.

Program je proveden u sklopu Mobilne škole tehničkih aktivnosti koju financira Primorsko-goranska županija.