Ekskurzija osmih razreda u Međimurje

Autor: Licia Grohovac, 10. 10. 2022.

Dana 15. rujna 2022. učenici 8.a i 8.b razreda krenuli su na ekskurziju. Putovanje je trajalo tri dana, a kako bi sve prošlo dobro pobrinuli su se profesor Domagoj Jembrih i profesorica Sanda Đanović.

Već prvoga dana u autobusu je vladala dobra atmosfera uz puno pjevanja i smijeha. Prvo odredište bio je grad Zagreb gdje smo prošetali zagrebačkim ulicama prolazeći uz Crkvu sv. Marka, Zagrebačku katedralu, Saborsku palaču i Banske dvore. Na Trgu bana Josipa Jelačića učenici su imali slobodno vrijeme za razgledavanje i odlazak u shopping. Potom smo krenuli prema Adrenalinskom parku Amazinga gdje smo proveli odlično vrijeme isprobravajući različite atrakcije te smo se na kraju provozali kartingom. Zatim smo posjetili Mariju Bistricu, gdje smo razgledali Crkvu Uznesenja Blažene Djevice Marije, te smo se prošetali samim gradom prolazeći pored njegovih najznačajnijih znamenitosti. Ubrzo smo se zaputili prema apartmanima u Svetom Martinu na Muri. Ostatak večeri proveli smo družeći se i zabavljajući u sobama.

Sljedećeg dana putovanje se nastavilo od ranog jutra. Nakon doručka u hotelu zaputili smo se prema Varaždinu gdje nas je dočekalo kišovito vrijeme stoga smo se nakon šetnje gradom i razgledavanja Varaždinskog groblja i Varaždinske katedrale brzo zaputili prema restoranu u kojem smo pojeli ručak. Poslije ručka čekalo nas je sljedeće odredište, bio je to Mlin na Muri kroz koji nas je proveo djelatnik centra. Razgledali smo mlin i skelu te smo se potom sklonili u mlinarevu kuću gdje smo kroz centar za posjetitelje sa najmodernijom tehnikom imali priliku vidjeti život mlinara u prošlim razdobljima. Farma jelena i muflona bilo je sljedeće što smo vidjeli. Učenici su mogli nahraniti jelene kukuruzom te ih uslikati, no ondje se nismo dugo zadržali jer je mnogima bilo hladno s obzirom da je bilo kišovito vrijeme. Oko 6 sati popodne zaputili smo se prema apartmanima gdje su se učenici i profesori nakon večere otišli opustiti i zabaviti u Terme Sveti Martin. Nakon povratka u sobe ispekli smo ukusne palačinke te počastili svoje profesore.

Zadnji dan putovanja brzo je došao stoga smo ujutro nakon doručka pokupili svoje stvari i zaputili se prema povijesnom dvorcu Trakošćanu gdje smo uz stručnog vodiča razgledali prostorije dvorca i njegovo dvorište. Potom smo pojeli ukusan ručak u Hotelu Trakošćan te se zaputili prema zadnjem odredištu ovoga putovanja. Nakon pola sata vožnje stigli smo u Krapinu, odnosno u Muzej Krapinskog neandretalaca gdje smo pogledali kratki film i kroz muzej naučili mnogo toga o razvoju ljudi kroz povijest.

Završetak razgledavanja značio je završetak našeg putovanja. Zaputili smo se prema busu i uz pjesmu i veselje, sretni i zadovoljni vratili se u Kraljevicu.

Matea Jurić, VIII.a