Ovdje možete pronaći korisne informacije o radu škole, školskim aktivnostima i radove naših učenika.

"8.a dioptrija"

Autor: Licia Grohovac, 7. 4. 2022.

3. veljače 2022. učenici 7. i 8. razreda predstavljali su školu u futsalu. Bili su u skupini s Osnovnom školom Bakar i Osnovnom školom Ivana Mažuranića iz Novog Vinodolskog.

Prvu utakmicu trebali su igrati protiv OŠ Bakar, no iz nepoznatog razloga Bakar nije došao na turnir. To je značilo da će utakmica Kraljevica - Novi Vinodolski odlučivati o tome tko prolazi jer iz skupine od tri ekipe prolazi samo prva. Prije utakmice ekipa je smislila odličnu taktiku razvijanja napada i s takvom idejom krenula u utakmicu. U prvoj minuti odrađena je akcija i J. B. zabija za 1: 0. Nešto kasnije Vinodol je izjednačio i na poluvremenu je rezultat bio 1:1. Sredinom drugog poluvremena napravljene su taktičke izmjene te je kompletna prva postava izašla kako bi se odmorila, a cilj svježih igrača je bio ne primiti gol. Nažalost, primili su gol za 1:2. Tada je došla kobna 6. minuta u kojoj se obeshrabreni i nervozni J. Č. htio premjestiti iz obrane u napad s B. N. i tako je Vinodol u 6:53 poveo za 1:3. Odmah su se napravile zamjene te je R. T. zabio za 2:3. Nakon toga J. Č. je imao sjajnu šansu na gotovo prazan gol, međutim, nije uspio realizirati šansu. Ubrzo nakon toga J. B. opet zabija gol za 3:3 i dovodi ekipu u veliku psihološku prednost. Nakon gola B. N. ima priliku zabiti na prazan gol, no on odlučuje igrati košarku te gađa koš pored terena. Vinodol brzo izvodi golaut, slijedi duga lopta preko obrane i Vinodol postavlja konačan rezultat od 3:4.

Domagoj Jembrih, začuđen i bez komentara, za kraj je rekao slavnu rečenicu: „Eh, 8.A dioptrija!“

PIŠE: Dominik Čarija, 8. b, novinar Ferala