Autor: Licia Grohovac, 13. 6. 2021.

Učenici od 1. do 4. razreda matične i područnih škola sa svojim učiteljima na različite i zanimljive načine odlučili su obilježiti Dan škole.

Ove školske godine Dan škole obilježili smo u skladu sa postojećim epidemiološkim mjerama, odnosno bez zajedničkog okupljanja.

Učenici 1.a razreda su u četvrtak, 27. svibnja 2021. bili u šetnji Kraljevicom i upoznali su znamenitosti Kraljevice.

Učenici 1. b razreda sa svojom učiteljicom odlučili su dan provesti na školskom igralištu igrajući razne igre i ukrašavajući kredama prostor igrališta.

2.a razred, 27.5. je razgledavao znamenitosti Kraljevice i otišao u šetnju do kupališta Oštro gdje su se počastili sladoledom.

2. b razred uz pomoć slikovnice „Moja Kraljevica“, otišao je 28.5. u šetnju i razgledavanje znamenitosti koje su opisane u slikovnici. Prilikom razgleda, čitali su dijelove slikovnice o znamenitosti ispred koje su se nalazili. Neko vrijeme proveo je u igri na igralištu Marakana.

27.svibnja 2021. učenici 3.a razreda pješačili su sa svojom učiteljicom na Oštro. Djeca su razgledavala prirodu i kulturne znamenitosti svoga mjesta. Uživali su u šetnji, igri i puno toga naučili.

27.5. učenici 3. b razreda u pratnji nastavnice Licije Ljubisavljević i razredne učiteljice realizirali su dogovorenu šetnju na Oštro. Tom edukativno- rekreativnom šetnjom obilježen je Dan naše škole.

Učenici 4.b razreda , sa učiteljicom Majom Bubaš obilježili su Dan OŠ "Kraljevica" , dvjema edukativnim šetnjama našim gradom. Šetnjama je prethodilo čitanje slikovnice "Moja Kraljevica", kako bi znali gdje idu i što će vidjeti. Prva od dviju šetnji realizirana je u srijedu, 26.svibnja 2021. godine, od škole do poluotoka Oštro. Drugu šetnju realizirali su u srijedu 2.lipnja 2021. g. kada su posjetili uvalu Carovo, kao i Dvorac "Frankopan" i Dvorac "Zrinski" te utvrdili znanje koje su naučili čitajući slikovnicu " Moja Kraljevica. Zadovoljni viđenim , boravkom na svježem zraku i igrom na plaži i u parku vratili su se u školu, sa željom da idući Dan škole proslave zajedno sa ostalim učenicima škole.

Dan škole u 4.a razrednome odjelu obilježen je s nekoliko aktivnosti. Učenici su se družili uz slikovnicu  „Moja Kraljevica“. U obilasku školske zgrade i okoliša škole učenici su se, uz sjećanja učiteljice, nakratko vratili u prošlost. Doznali su da je u razrednim odjelima bilo i četrdeset dvoje učenika, da su na ulazu u školu dežurali učenici, da su neke učionice imale drugu namjenu i da školska zgrada nije uvijek ovako izgledala. Puni dojmova, na zidu školskog dvorišta učenici su kredom u boji oslikali detalje naše Kraljevice. Na kraju smo, baš kao i nekad, odigrali Školicu, omiljenu igru svih generacija.

Sastavila: učiteljica Kristina Podnar

PŠ Križišće

Krajem mjeseca svibnja učenici PŠ Križišće sa svojom učiteljicom također su obilježili Dan škole. Proveli su niz aktivnosti, a najzanimljivije je bilo natjecanje u crtanju škole na školskom igralištu. Crteži su bili toliko lijepi da su svi učenici bili pobjednici. Nakon natjecanja prošetali su Križišćem i uživali u ljepotama malog primorskog mjesta.

Piše: učiteljica Jelka Čače

PŠ Šmrika

Šetnja Šmrikom za Dan škole

Dana 8. lipnja učenici PŠ Šmrika obilježili su Dan škole šetnjom kroz mjesto. Posjetili su Narodnu knjižnicu i čitaonicu, Pučku šternu, Crkvu sv. Antona i Društveni dom Ivica Turina. Najviše su ipak uživali u novouređenom dječjem parku pored Doma te kasnijem oslikavanju školskog igrališta. Nastavni dan bez torbi bio je zabavan učenicima, ali i njihovim učiteljicama.

Učiteljice PŠ Šmrika