Debata u Kraljevici

Autor: Licia Grohovac, 8. 6. 2021.

Učenici 8.a razreda sudjelovali su na državnom natjecanju u Debati koje se održavalo od 13. do 15. svibnja.

Tim Kraljevica, čiji su članovi Ivan Bošnjaković, Maria Farkaš i Matea Jurović, osvojio je 12. mjesto. Među pojedinačnim rezultatima istaknula se Maria Farkaš s osvojenim 7. mjestom.

Osim na državnom natjecanju, tim OŠ Kraljevice sudjelovao je na brojnim drugim natjecanjima.

Neki od njih su;

• Međužupanijsko natjecanje na kojemu su osvojili 2. mjesto kao tim. Osim odličnog timskog rezultat, pojedinačni rezultati su učinili voditeljicu Vesnu Ban ponosnom. Maria Farkaš 3. mjesto, Ivan Bošnjaković 8. mjesto te Matea Jurović. Na županijskom je natjecanju kao zamjena uskočila učenica Matea Rus.
  • Internacionalni turnir na kojemu su debatirali na engleskome jeziku.
  • Mnogim ad-hoc i KP turnirima

Zahvaljujemo našoj mentorici, pedagogici OŠ Kraljevice, Vesni Ban, što je uvijek imala vremena i volje pomoći nam i pripremiti nas za natjecanja.

Osim pedagogice, želimo se zahvaliti profesoru tjelesnog Domagoju Jembrihu koji nam je posvetio mnogo pažnje i jako pomogao u slaganju “casea”. Debata nas je puno toga naučila i voljeli bismo u nju uključiti još učenika.

Učenici 8. b razreda sudjelovali su na KP završnom turniru za početnike u debati koji se održao 29. svibnja.

Tim Kraljevica 2, čiji su članovi Andro Zubović, Luka Baraba i Lovro Zgombić, osvojio je 1. mjesto. Među pojedinačnim rezultatima istaknuli su se Luka Baraba s osvojenim 1. mjestom, Andro Zubović s osvojenim 3. mjestom te Lovro Zgombić s osvojenim 6. mjestom.

Rezultati su zadivili svih, pogotovo zato jer je ovo bio prvi turnir tima Kraljevice 2. Svi su veoma ponosni, a pogotovo mentorice Vesna Ban i Maria Farkaš.

Debata je učenike puno toga naučila i voljeli bismo u nju uključiti još učenika.

Maria Farkaš, 8.a