"Čakavčići pul Ronjgi"

Autor: Licia Grohovac, 17. 3. 2021.

Kao i dosadašnjih godina i ove smo se školske godine aktivno uključili u sudjelovanje na natječaju "Čakavčići pul Ronjgi". Mnogi učenici viših i nižih razreda naše škole marljivo su sastavljali i pisali  pjesme i prozne tekstove na čakavskom dijalektu.

U ovogodišnjoj zbirci radova, 26 po redu šk.god. 2020./2021. sudjelovali su ovi učenici i njihovi mentori: Dejan Tijan, Mira Biondić, Bojana Kružić, Maja Bubaš i Jelka Čače iz RN te prof. Sanda Đanović iz PN. Učenici čiji su radovi objavljeni u 26 zbirci radova "Čakavčići pul Ronjgi " su: Leon Matahlija - " Gromača", Damiano Pašić - "Zima", David Klemenčić- "Kosić", Luka Matahlija- "Moj mačak", Mihael Bošnjaković - " Moj mačak", Dora Bobuš - "Moj tata", Patrik Depeder- " Moje brige", Matea Haler - "Nonin cvetić", Natali Kirac - " Nonin vrt", Leona Devčić - "Orepćić", Matej Ivošić - " Tić", Raven Marić - "Tičica", Mihael Mastikosa - " Moje Križišće", Niko Frančišković - "Pas" i Andro Frančišković - "Poneštrica".

Također treba napomenuti da je rad učenice Korine Lee Montanari Knez - 2.b , mentorice Bojane Kružić, " Dica, hote spat" ušao u uži izbor radova tj. predložen je za nagradu.

Najveći uspjeh ipak je ostvarila učenica Leona Devčić ( 4.a ) pod vodstvom mentora Dejana Tijana , osvojivši 3. nagradu za prozni tekst " Da se ne pozabi". Učenica Leona Devčić i njezin mentor dobili su i pisanu pohvalu.

Svim učenicima i njihovim mentorima iskrene čestitke na uloženom trudu i neka ovo bude poticaj za daljnji rad i sudjelovanje na natječaju.

Sve učenike i njihove mentore primio je ravnatelj prof. Davor Juriša koji je svim učenicima čestitao na uloženom trudu te zahvalio na tome što njeguju zavičajni govor, čakavski dijalekt ,  tradicijske običaje i kulturu i način života i govora našega primorskog kraja.

učiteljica Maja Bubaš