TURNO KRETANJE Vilje-Risnjak-Platak

Autor: Licia Grohovac, 6. 6. 2017.

Učenici Osnovne škole Kraljevica bili su  26. i 27. svibnja 2017. na dvodnevnom turnom kretanju (planinarenju) na Risnjaku.

16 učenika u pratnji voditelja profesora Davora Juriše i  profesora Daria Radočaja krenuli su iz Kraljevice u petak 26. svibnja u 14,45 prema Nacionalnom paku Risnjak. Učenicima Osnovne škole Kraljevica pridružili su se učenici Osnovne škole Milan Brozović Kastav, a voditelj puta je bio profesor Toni Žitko.

Ovo turno kretanje provedeno je u sklopu programa turnih kretanja osnovnih škola Primorsko-goranske županije, provedeno je na području Nacionalnog parka Risnjak u smjeru Vilje - Medvjeđa Vrata - Schlosserov Dom (Risnjak) - Planinarski dom "Sušak" (Platak). Uspon prema Risnjaku, odnosno Schlosserovom domu je startao u 16:00 sati s parkirališta Vilje. U Schlosserov dom stiglo se nakon sat i pol vremena. Nakon kratke pauze u planinarskom domu, učenici su se zaputili na vrh Risnjaka, a uspon je trajalo otprilike 15 minuta. Nakon povratka učenici su se smjestili u svoje sobe i imali slobodan ostatak večeri. Drugi dan, u subotu, 27. svibnja 2017. godine nakon doručka i zajedničkog fotografiranja ispred planinarskog doma krenulo se planinarskom stazom, šumskim putem i makadamskom cestom u pravcu Platka. Kretanje je trajalo dva i pol sata nakon čega je slijedio je povratak autobusom u Kraljevicu.

Sudjelovali su: Stipo Dumančić, Antonija Bilen Lukežić, Lea Buršić, Iva Mari Lucić, Lovro Bajčić, Marko Kvaternik, Matija Šikić, David Kerševanić, Lorena Nemčić, Nikola Burić, Marija Nikšić, Petra Rešetar, Petra Starčević,  Mateo Barac, Matej Dragičević i Marjeta Čandrlić

Voditelj: Davor Juriša, prof.