Autor: Licia Grohovac, 1. 12. 2015.

Početkom II. polugodišta školske 2014./2015. godine započeli su radovi u školskom stanu namijenjenom  za produženi boravak.  Novouređeni prostor, kako ga učenici zovu „novi produženi“ oduševio je učenike i ubrzo se ispunio osmijehom, radošću, glazbom, crtežom, slikom i mnogim drugim kreativnim izričajima.

Povodom useljenja počastili smo se kolačima koje smo sami napravili, a sada uređujemo svoj prostor, dvorište i okoliš da nam boravak bude još ugodniji.

Učenici,  polaznici produženog boravka, veći dio dana provode u školi. Nakon redovne nastave, dolaze u produženi boravak u kojem nam je vrlo lijepo i ugodno boraviti. Učenici  pišu zadaću, uče,  uvježbavaju nastavno gradivo, istražuju, stvaraju i kreiraju. S obzirom da se u produženom boravku  radi o jednoj velikoj heterogenoj grupi, koju čine učenici od 1. do 4. razreda, učenicima je suživot u zajednici ispunjen različitim sadržajima koji mogu povoljno utjecati na razvoj njihove cjelokupne osobnosti.

Novouređeni prostor je u potpunosti prilagođen i opremljen za ostvarivanje  programa produženog boravka, iako smo ove školske godine ograničeni prostorom zbog velikog interesa i broja djece.  Dvorište te dvije odvojene prostorije, učionica i soba za igru i odmor, omogućuju nam kvalitetniju organizaciju rada. Dok jedan dio učenika piše zadaću i uvježbava nastavno gradivo, dio učenika  koji su izvršili svoje zadatke vrijeme provodi u dvorištu ili u sobi za odmor. Odmaraju se, igraju, čitaju ili vrijeme provode u različitim kreativnim radionicama.

Ove školske godine produženi boravak polazi 27 učenika. Puno nas je, ali u većem društvu  je sve veselije i ljepše.

AKTIVNOSTI PRODUŽENOG BORAVKA

Početkom nove školske godine počelo je i novo godišnje doba – jesen. Jesen  šarena, jesen bogata proizvodima koji dozrijevaju u ovo doba godine. Pozdravili smo dolazak jeseni šetnjom kraljevičkim putićima i šetnjom gradom. Ovog smo listopada već tradicionalno obilježili Dane jabuka, Dane kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Zamijesili smo ukusan kolač s jabukama i rogačem, a ispekli su nam ga ljubazni djelatnici restorana Hotela „Kraljevica“.

PIŠE: Dragica Slaby Sović