Dani kruha i Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Licia Grohovac, 10. 11. 2021.

Obilježavanje Dana kruha u našoj školi održalo se od 18. do 22. listopada 2021.

U suradnji sa socijalnom samoposlugom „ Kruh sv. Elizabete“ iz Rijeke, učenici su tijekom druge polovice listopada, prikupljali hranu po principu jedan učenik – jedan proizvod.  Učenici naše matične, ali i područnih škola i ove godine pokazali su empatiju i brigu za najugroženije članove našeg društva. Prikupili su zavidnu količinu hrane koja će se podjeliti potrebnima.

Zbog epidemioloških razloga obilježavanje  je proteklo na sličan način kao i protekle godine.  Učenici su u dogovoru sa svojim razrenikom/com obilježili Dane kruha zajedno sa Tjednom školskog doručka  na Satu razrednika. Cilj Tjedna školskog doručka je podići svjesnost o važnosti nutritivno bogatog doručka za svako školsko dijete.

Isto tako na satovima Likovne kulture i Hrvatskog jezika učenici su bili kreativni u likovnom i pismenom izražavanju na temu Dana kruha.

Kako je bilo možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Posebno su bili vrijedni naši najmlađi učenici.

Tročlana komisija najbolje likovne i literarne radove je odbarala, a učenici su dobile zaslužene nagrade.

Ovo su nagrađeni likovni radovi:

Leo Đurđević 1.a             Gea Močilac 2.b       Tihana Rukober 4.a    (razredna nastava)

Mia Mandekić 5.a             Nelly Mrše 6.a         Alesia Pravdica 8.a     (predmetna nastava)

Nagrade za literarne radove dobili su:

Noemi Zoričić 2.b         Aleesio Rodin 3.a         Patrik Depeder  4.a  (razredna nastava)

Sebastian Golik  5.a      Bruna Petrović  5.a      Matea Ilčić 7.b    (predmetna nastava)

Naša škola ovom  skromnom proslavom željela se prisjetiti važnosti kruha u svakodnevnom životu, zahvaliti Bogu i svim ljudima koji su zaslužni da imamo kruh naš svagdašnji, u želji i nadi da će sljedeće školske godine slavlje dana kruha u našoj školi opet biti bogato i raznoliko kao što je bilo svih ranijih godina.

Ivica Ljubas